Нейлонові протези

Нейлонові протези

У цій статті йтиметься:

 • про тонкощі нейлонового протезування;
 • про клінічні випадки, в яких актуальне встановлення нейлонових конструкцій;
 • про виготовлення нейлонових протезів.

Сьогодні похвалитися здоровими та красивими зубами, даними природою, можуть небагато людей. Але в арсеналі сучасної ортопедичної стоматології є достатня кількість методів протезування зубів, які дозволяють знайти гарну посмішку. Відсутність зубних одиниць не становить великої проблеми, тому що цей дефект легко усуває нейлоновий протез. Ортопедичні системи, виготовлені із спеціального нейлону, нещодавно знайшли своє місце у сфері знімного протезування, проте встигли набути популярності, підкуповуючи пацієнтів своєю м'якістю та еластичністю.

Нейлоновий зубний протез вперше почали застосовувати в Америці для тимчасового протезування. Згодом конструкцію вдосконалили, і вона почала підходити для тривалої експлуатації. Нейлоновий протез може бути як на верхню, так і на нижню щелепу, кількість зубів, що заміщуються, також може бути будь-яким.

Зубні протези з нейлону стали виготовляти невипадково.. Стоматологічний нейлон має унікальні якості, якими не можуть похвалитися інші матеріали для протезування. Гнучкість і м'якість нейлон поєднує з міцністю та стійкістю до пошкоджень. Цей матеріал добре переноситься алергіками., на відміну від акрилової пластмаси, з якої складаються традиційні знімні протези. Що стосується естетичності нейлонових конструкцій, то й тут вони перегнали своїх «побратимів»: нейлонові зубні протези здатні повністю імітувати кольори ротової порожнини., і вони не втрачають первісний вигляд у процесі експлуатації. Крім того, Нейлон негігроскопічний, не схильний до збереження запахів, тому на ньому не збирається багато мікробів.

Як фіксуються нейлонові конструкції?

Нейлоновий протез буває частковим та повним. Повні протези адресовані пацієнтам, у яких на щелепі зубів взагалі не залишилося, а часткові – мають на увазі наявність у роті зубних одиниць, придатних для того, щоб стати опорою для ортопедичної конструкції. Закріплюються часткові та повні протези по-різному.

Повний знімний нейлоновий протез закріплюється в роті спеціальним клеєм або за рахунок ефекту присмоктування. Конструкція для нижньої щелепи протягом дня добре тримається на клеї, і побоюватися, що під протез потраплять шматочки їжі, не варто. Протези для щелепи верхньої, як правило, оснащуються невеликою платівкою, яка надійно прикріплює конструкцію до неба.

У фіксації часткових протезів беруть участь опорні зуби, що знаходяться з двох сторін від порожньої лунки (лунок). До зубних одиниць конструкція прикріплюється за допомогою кламерів.. Ці кріплення в нейлонових системах мають білий чи рожевий колір, тому не заважають естетиці протезу.

Якщо повні протези показані пацієнтам при адентії, то часткові – застосовуються найчастіше для заміщення трьох-восьми зубних одиниць.. Однак, можна встановити нейлоновий протез на один зуб. Знімне протезування вважається спрямованим на ліквідацію великих прогалин зубного ряду, але іноді зручно відступати від цього правила. Наприклад, раннє виривання у дитини молочного зуба може спричинити усунення зубів, що залишилися., і щоб уникнути проблем, доти, доки не почне різатися постійний зуб, дитині можна встановити знімний протез, являє собою одну штучну зубну одиницю.

Переваги протезів із нейлону

 1. Легкість та гнучкість. М'які та негроміздкі протези дуже комфортно носяться, та звикання до них відбувається у найкоротші терміни. Властивості нейлону максимально виявляються в момент експлуатації протеза. Коли ортопедична конструкція розігрівається у роті до температури людського тіла, вона набуває особливої ​​еластичності, що забезпечує протезу стійкість до жувальних навантажень. Гнучкі зубні протези здатні повністю повторювати анатомічні форми ротової порожнини пацієнта, не створюючи сильного тиску на ясенові тканини.
 2. Міцність. Імовірність поломки гнучких протезів вкрай мінімальна, нейлон чудово функціонує в умовах великих навантажень.
 3. Естетика. Кольори та форми нейлонової конструкції ідеально співвідносяться з ротовою порожниною.. Це стосується і протезу, та його фіксуючих елементів.
 4. Гіпоалергенність. Ортопедичні конструкції з нейлону стоматологи нерідко рекомендують пацієнтам як альтернативу традиційному знімному протезування акриловими конструкціями.. Алергія на акрил – явище поширене, а нейлон зарекомендував себе, як біосумісний матеріал. Крім цього, нейлонове протезування може використовуватись замість бюгельного протезування, якщо у пацієнта відзначається алергія на металеві складові бюгельного протезу.
 5. Гігієнічність. При правильному догляді нейлонові конструкції ніколи не обростуть мікробами та зубним нальотом.. Вони нетоксичні, не випромінюють запахів і не вбирають вологу.
 6. Універсальність. Нейлонову систему можна встановлювати за будь-якої кількості відсутніх зубів..
 7. Низька травматичність протезування. Щоб здійснити нейлонове протезування, немає необхідності обробляти опорні зуби. (обточувати та депульпувати їх). А вже встановлена ​​конструкція не завдає шкоди природним зубам пацієнта..

Мінуси нейлонових конструкцій

 1. Гнучкість та еластичність нейлону. Ці властивості йдуть на користь ортопедичної конструкції, але не завжди. Жорсткий каркас протезу виконує функцію розподілу жувального навантаження по всьому протезному ложу.. А м'який каркас прогинається під дією жувального навантаження у місці жування., тобто тиск передається слизовій оболонці тільки в цій галузі. Нерівномірність розподілу тиску призводить до дискомфорту в процесі пережовування їжі та прискорює атрофію кісткової тканини під протезом, через що конструкція просідає.
  Чим більша площа протеза, тим більший дискомфорт може викликати. При протезуванні нейлоном невеликої кількості зубних одиниць вказаний вище дискомфорт – явище необов'язкове..
 2. Атрофия кости под протезом. Носіння будь-яких знімних конструкцій провокує зменшення об'єму кісткової тканини.. Коефіцієнт атрофії прямо залежить від величини тиску на ортопедичну конструкцію. Нейлонові конструкції, особливо, повні, призводять до сильної атрофії тканини 1 мм на рік. Коли повний протез просідає на 2-3 мм, його експлуатація стає скрутною. Щоб усунути дискомфортні відчуття, пацієнту доводиться замінювати старий протез на новий. Просідання часткових протезів може призвести до врізання кламерів у слизові оболонки., навколишні опорні зуби. Так можна травмувати ясна, і відокремити її від зубних шийок.
 3. Необхідність повноцінного догляду. Нейлонові конструкції погано поліруються, та очищення протезу не спеціальними засобами, а зубною пастою із вмістом абразивних речовин, може зіпсувати зовнішній вигляд нейлону. А регулярний контакт протезу з барвниками за умови поганої гігієни може закінчитися пігментацією конструкції.
 4. Непридатність для ремонту. При носінні часткового протеза може виникнути потреба у видаленні зуба.. У цьому випадку додати до вже існуючої конструкції ще одну зубну одиницю ніяк не вийде. Нейлон в даний момент дуже поступається акриловим протезам, які можна ремонтувати.
 5. Висока вартість. Ціна на нейлонову систему може вчетверо перевищувати вартість пластмасової.

Нейлонова система – показання

 1. Відсутність будь-якої кількості зубних одиниць.
 2. Лікування захворювань нижньощелепного суглоба, неконтрольованого зубного скреготу, ранніх стадій проблем із пародонтом, зубів, що викликають невелику рухливість.
 3. Протипоказання до протезування, що передбачає обробку опорних зубів, та небажання пацієнта сточувати та депульпувати зуби.
 4. Наявність у пацієнта алергії на акрилові компоненти., бюгельних та інших ортопедичних конструкцій.
 5. Рання втрата молочних зубних одиниць.
 6. Мінімальна ймовірність поломки нейлонових протезів дозволяє їх установку пацієнтам, чия діяльність має високий ступінь травмонебезпеки.
  Нейлон у стоматології використовується не тільки в області протезування. З нейлону формуються штучні ясна, а також його використовують у виробництві кап для спортивних та естетичних потреб.

Протипоказання до протезування нейлоном

 1. Ортопедичні конструкції знімного типу мають не так багато протипоказань, як незнімні, однак їх встановлення в деяких випадках не проводиться. Ідею протезування нейлоном доведеться відкласти або відмовитися від неї в наступних ситуаціях:
 2. Пацієнт страждає на третю або четверту стадію пародонтозу.. Якщо навколозубні тканини зазнали сильних руйнувань, і зуби значно змістилися, то нейлоновий зубний протез справі не допоможе.
 3. Мала висота коронкової частини опорних зубів. Ця анатомічна особливість ускладнює фіксацію протезів будь-якого типу..
 4. У пацієнта спостерігаються запальні процеси в ясенних тканинах.. Внаслідок дії запальних процесів атрофується епітелій, ясенні краї зменшуються, та встановити протез стає проблематично.
 5. Надмірна рухливість зубів. Коли зубні одиниці схильні до активного переміщення, можливість надійної фіксації ортопедичної конструкції під питанням.
 6. Сильна атрофія кісткових тканин щелепи. Щоб виправити такий дефект, може знадобитися кісткова пластика. І тільки після операції гнучкий протез можна буде встановлювати.
 7. Часткове протезування останніх зубних одиниць у ряду. У цій ситуації протез не вдасться стабілізувати, і він буде нестійким.

Виготовлення нейлонових протезів

Отримання високоякісних нейлонових ортопедичних конструкцій відбувається у два етапи. На першому (клінічному) На етапі здійснюються такі маніпуляції.:

 1. Обстеження порожнини рота пацієнта та ліквідація виявлених дефектів (лікування хворих зубів, видалення тих, що лікуванню не піддаються).
 2. Стоматолог підбирає оптимальну ортопедичну конструкцію., враховуючи клінічну картину, яку бачить перед собою.
 3. З щелеп пацієнта робляться зліпки.
 4. Зліпки прямують до зуботехнічної лабораторії.

Виготовлення нейлонової системи – відповідальний захід. За його позитивний результат відповідають стоматолог-ортопед та зубний технік. Якщо зліпки із зубів пацієнта зроблено правильно, та в зуботехнічній лабораторії протез буде виконано з дотриманням усіх технологічних норм, то рівень комфортності експлуатації ортопедичної конструкції та термін її носіння збільшуються.

Лабораторний етап отримання нейлонової системи виглядає так:

 1. Відповідно до наявних зліпків з гіпсу відливаються моделі щелеп.
 2. Готова модель використовується для формування воскової форми, куди заливається нейлон.
 3. Шаблон із воску передається пацієнту для примірки. Пацієнт повинен оцінити та затвердити форму та колір нових штучних зубів..
 4. Після схвалення пацієнта виготовляється конструкція з нейлону..
 5. Готовий протез приміряється та коригується.

У ході примірок пацієнт повинен уважно придивитися до конструкції.. Краще відразу усунути всі недоробки протезу (якщо вони виявляться), щоб конструкція носилася комфортно.

Нейлонова система – технологія виготовлення

Щоб виготовити нейлонові зубні протези, використовується спеціальний пристрій – термопрес.. У ньому нейлонові гранули розплавляються до рідкого стану., і їх виходить заливати у форми, повторювальні контури майбутнього протезу. Техніка створення нейлонових конструкцій непроста, і процес може тривати кілька тижнів. За цей час у зуботехнічній лабораторії відбудуться такі заходи:

 • Відливання з гіпсу моделей щелеп.
 • Нанесення на гіпсову модель за допомогою хімічного олівця меж запланованого протезу.
 • Кордони протезу приливаються воском.
 • Остаточне моделювання конструкції. Нейлон нелегко обробляти, тому зубний технік намагається відразу зробити все правильно.
 • Нейлон пресується у термопресі.
 • Коли протез остигає, його полірують спеціальними пристроями.

Скільки буде служити нейлоновий протез?

Фахівці, пов'язані з протезуванням, коли мова заходить про експлуатацію нейлонових систем, називають різні цифри: два роки, п'ять років і навіть сім, якщо брати в ідеалі. Термін служби протезів з будь-якого матеріалу тісно пов'язаний із кількома факторами:

 • початкова якість протезу;
 • догляд за конструкцією;
 • дотримання правил носіння ортопедичної системи;
 • стоматологічний контроль.

Якщо протез був виготовлений за всіма правилами, пацієнт добре за ним доглядає, береже його та регулярно відвідує стоматолога, то ортопедична конструкція буде служити та служити. Однак не варто забувати про один момент. Недоліки нейлонових зубних протезів скорочують час комфортної експлуатації конструкції. Повний м'який протез змушує ясна просідати., що викликає дискомфорт та вимагає оновлювати конструкцію через кожні два-три роки. Відгуки про нейлонові протези зводяться до того., що частота заміни конструкції залежить від індивідуальних особливостей ротової порожнини кожного окремо взятого пацієнта.

Догляд за нейлоновими системами

Після протезування стоматолог зазвичай розповідає пацієнту, як потрібно доглядати за ротовою порожниною та протезом, зокрема. Пацієнту слід не забувати:

 1. Очищати зубний ряд пастою та щіткою двічі на день після їди.
 2. Після їди знімати і промивати протез.
 3. Щодня чистити конструкцію професійною пастою, яка усуне пігментацію та наліт.
 4. Міжзубні простори очищаються флоссом.
 5. Двічі на тиждень протез промивається дезінфікуючою рідиною за допомогою іригатора.
 6. Періодично ортопедична конструкція опускається у спеціальний розчин для очищення від нальоту та вапняних відкладень..
 7. Раз на півроку до стоматології потрібно приходити на професійне чищення.
 8. Протез треба берегти від пошкоджень (його важко, але можна зламати).
 9. Надовго залишати нейлонову систему у сухості не можна, інакше матеріал може пересохнути.
 10. Коригувати протез потрібно буде регулярно, і займатися цим має стоматолог. Самостійно втручатися у конструкцію протеза пацієнту не слід.

Нейлонове протезування – альтернативи

У деяких ситуаціях встановлення нейлонових конструкцій – це чи не єдине вдале вирішення проблеми.. Однак існують досить непогані альтернативи нейлоновому протезування. Наприклад, якщо пацієнт прагне відновити частково зруйнований зубний ряд, можуть підійти бюгельні протези. Недоліків нейлону у них немає, але іноді фіксуючі металеві елементи бюгеля можуть потрапляти до лінії посмішки. Уникнути естетичного пропуску дозволяє замкова фіксація конструкції.

Тим пацієнтам, у яких на щелепі не залишається опорних зубів, можна порадити традиційні знімні конструкції. Вони надійні, недорогі та добре справляються з жувальними навантаженнями, але акрил менш гігієнічний і часто спричиняє алергію.

У будь-якому випадку підбір ортопедичної конструкції – завдання стоматолога. Фахівець краще знає, який тип протезу Вам підійде, тому щодо цього потрібно довіряти лікарю.

Скільки коштує нейлон у Харкові?

Ціна на нейлонові протези варіюється в залежності від масштабу дефекту, що усувається, і вартості роботи стоматолога і зубного техніка.. Плануючи протезування, варто розраховувати на те, що встановлення ортопедичної конструкції вимагатиме більше 2850 гривень. До цієї суми додається вартість лікування зубів та інших стоматологічних маніпуляцій.. Остаточний бюджет протезування може назвати лише стоматолог після обстеження.

Секрет успішного протезування нейлоновим протезом

Нейлонові зубні протези, що знімаються, виготовляються в лабораторних умовах за допомогою нового дорогого обладнання., тому ці ортопедичні конструкції обходяться пацієнтам недешево.. я, природно, пацієнт хоче, щоб протези були гарними та комфортними, якщо вже доводиться віддавати за них чималі гроші. Якщо Ви збираєтесь на нейлонове протезування, то за позитивний результат цього заходу не варто хвилюватися під час замовлення ортопедичної конструкції в зуботехнічній лабораторії «Сіті Дентал».

У нашій лабораторії працює команда досвідчених та висококваліфікованих зубних техніків., які створюють незмінно якісні ортопедичні конструкції будь-якої складності. Лабораторія обладнана за останнім словом техніки, у роботі використовуються лише витратні матеріали закордонного виробництва. Понад сімнадцять років «Сіті Дентал» співпрацює із стоматологічними закладами в Україні., СНД та Європі. Ми цінуємо кожного клієнта, і будемо раді забезпечити Вам максимально комфортне протезування. Якість та оптимальна вартість ортопедичної конструкції гарантується.

Коментарі:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *