Що таке люмініри?

Що таке люмініри?

У цій статті йтиметься:

 • про показання до встановлення люмінірів;
 • про те, скільки вони обійдуться;
 • про сильні та слабкі сторони даної конструкції.

Сьогодні гарна посмішка цінується на вагу золота, адже людина, що широко посміхається, демонструє свої рівні білі зуби, є в сучасному світі еталоном здорового та успішного члена суспільства. Однак природа рідко обдаровує людей ідеальними зубами.. Виправити цю несправедливість покликана естетична стоматологія, здатна творити справжні чудеса. Сучасні технології стоматологічної справи дозволяють кожній людині не лише зберігати здоров'я зубів., а й коригувати зубний ряд, домагаючись максимальних естетичних характеристик будь-якої зубної одиниці. Люмініри є одним з останніх досягнень естетичної стоматології., що дозволяє звичайній людині мати посмішку голлівудських зірок.

Що таке люмініри? Так називають тонкі накладки з порцеляни, фіксовані на зовнішній поверхні зубних одиниць. Вони мають вигляд тонких платівок, повторюють передню частину зубної коронки і закривають ріжучу область зуба. Така конструкція надає видимій частині зуба бажаної форми., розмір та колір. Товщина накладок дорівнює 0,2-0,3 міліметра, і може зрівнятися з товщиною контактних лінз. Це дозволяє встановлювати люмініри на зуби без попереднього сточування зубної емалі.. Так з'явилася можливість коригувати посмішку, не завдаючи шкоди здоровій зубній тканині, яку негайно оцінили пацієнти, що надають значення цілісності своїх зубних одиниць.

Історія появи люмінірів

Більшості досягнень естетичної стоматології світ завдячує США, і випадок з винаходом люмінірів не став винятком. Їхніми попередниками були мікропротези вініри, призначенням яких була популярність у всьому світі голлівудська посмішка. Вініри вигадувалися спеціально для голлівудських зірок, щоб вони могли блиснути на камеру красивими рівними зубами. Але у вінірів був один великий недолік - для їх установки потрібно знімати з протезованих зубів емаль. Цей факт подобався не всім пацієнтам і не всім стоматологам. У зв'язку з цим у сімдесятих роках минулого століття доктор хірургічної стоматології Роберт Ібсен вирішив створити зубозберігаючий аналог вінірів.. Так було розроблено революційні фарфорові накладки Cerinate, позбавлені недоліків, властивих вінірам. Вони відрізняються унікальною міцністю та різноманітністю кольорової гами, але, незважаючи на зовнішню крихкість, люмініри здатні витримати механічні навантаження, на які розрахована зубна емаль.

Що краще – люмініри чи вініри?

Ці два різновиди зубних накладок приблизно однаково виглядають на зубах – їхня наявність виявити буває нелегко навіть стоматологам.. Однак ультратонкі зубні накладки мають кілька вагомих відмінних рис.:

 • їх товщина – 0,2 міліметра, у той час як вініри в два з половиною рази товщі;
 • ультратонкі накладки захищені від тріщин та відколів., завдяки посиленій міцності матеріалу;
 • спеціальні моделюючі технології дозволяють створювати накладки, які практично повністю будуть повторювати форму і колірні відтінки природних зубів;
 • ультратонкі накладки безболісно встановлюються, і пацієнт може будь-якої миті розпрощатися з ними, що не так просто провернути з вінірами;
 • надтонкі накладки можуть служити до двадцяти років, на відміну від вінірів., стандартний термін служби яких – сім-вісім років.

Вибір на користь товщини зубної накладки робиться з урахуванням клінічної картини. Перш ніж дати добро на встановлення накладок, стоматолог повинен ознайомитися з положенням зубних одиниць у рядку, їх розмірами, формою, ступенем прозорості емалі тощо.

Показання до встановлення люмінірів

За бажання пацієнт може звернутися до фахівця з метою встановлення на зуби надтонких накладок за будь-яких обставин.. Адже немає межі досконалості, і навіть красиві зуби можна зробити ще красивішими. Але існують класичні показання до встановлення тонких накладок, і виглядають вони так:

 1. Ерозія емалі. На фронтальних зубах цей дефект особливо помітний, але швидко та якісно маскується за допомогою накладок.
 2. Сточування зубних одиниць та сколи.
 3. Плями на емалі та її потемніння.
 4. Викривлення зубів.
 5. Старі пломби, втратили естетичний вигляд.
 6. Діастеми (аномальні положення зубів) та треми (значні міжзубні проміжки).
 7. Флюороз, тетрациклінові зуби.
 8. Коронки на передніх зубах (встановлення люмінірів на коронки покращує естетику).

Протипоказання

У деяких випадках від думки про встановлення ультратонких накладок доведеться відмовитися або треба буде ще раз обміркувати необхідність їх встановлення. Наприклад:

 1. При неякісній гігієні ротової порожнини.
 2. За наявності алергічних реакцій на компоненти накладок.
 3. При складних викривленнях зубних одиниць.
 4. При серйозних запальних процесах у яснах.
 5. При каріозних ураженнях зубів.
 6. При бруксизмі (сильному зубному скреготі).
 7. При сильних аномаліях прикусу.
 8. При патологічній стираності зубів.
 9. При анатомічно великому випиранні передніх зубів.

Перед встановленням накладок стоматолог повинен детально вивчити зубний ряд пацієнта., щоб виключити наявність протипоказання до процедури. Якщо виявляться тимчасові протипоказання, після їх усунення пацієнт зможе потішити себе ідеальною усмішкою.

Скільки люмінірів потрібно для гарної посмішки?

Необхідна кількість накладок залежить від кількості зубів, помітних під час посмішки, і цілі, яку переслідує пацієнт, що зважився на реставрацію. можливо, коригувати потрібно лише один зуб – тоді немає сенсу витрачатися на кілька зубних платівок. Ультратонкі накладки здатні чудово імітувати природну зубну емаль., тому одна платівка в зубному ряду не виділятиметься. Здебільшого тонкі пластинки ставляться на верхні передні зуби – нижньому ряду блиск надають за допомогою професійного чищення та процедур, що відбілюють.. Проте за бажанням накладки встановлюються і на нижні зуби.

Допомогти пацієнту визначитися з остаточним видом реставрації стоматолог може, використовуючи комп'ютерні технології. Спеціальна програма змоделює та покаже результат корекції зубного ряду, що буває дуже зручно для пацієнтів, що сумніваються у необхідності процедури або в її ефективності.

Установка люмінірів

 1. На підготовчому етапі відбувається огляд ротової порожнини пацієнта та залікування виявлених проблем.. Рекомендується професійне чищення зубного ряду.
 2. Якщо ротова порожнина здорова, то відразу на першому візиті з зубів знімаються зліпки та затверджується колір, розмір, форма та прозорість платівок. Якщо необхідно здійснити лікувальні процедури, то вид платівок обговорюється після закінчення лікування.
 3. У найбільш сучасних стоматологічних установах за допомогою комп'ютерного моделювання пацієнту демонструють, як виглядатиме його нова посмішка.
 4. У зуботехнічній лабораторії на основі зліпка з використанням новітніх технологій виготовляються ультратонкі порцелянові пластинки..
 5. Пацієнта вдруге запрошують до клініки на примірку накладок.
 6. Якщо пацієнта влаштовує реставрація, пластинки прикріплюються до зубів спеціальним цементуючим складом. Якщо у пацієнта є зауваження, накладки коригують до того моменту, поки не буде отримано задовільного результату.

Ускладнення після встановлення люмінірів

Оскільки ультратонкі зубні накладки є новим стоматологічним віянням, не кожен стоматолог встиг освоїти технологію їх встановлення та натренувати руку. При невдалому виборі недостатньо досвідченого стоматолога пацієнт ризикує зіткнутися з такими неприємностями:

 1. Нещільне прилягання конструкції до ясна. Якщо між накладкою та м'якою тканиною залишиться зазор, у ньому будуть накопичуватися зубні відкладення, що в майбутньому спровокує запальний процес у ясенних тканинах.
 2. Неточний підбір візуальних характеристик накладок. При виборі платівок дуже важливо правильно підібрати ступінь прозорості: надто прозорі накладки не зможуть повною мірою замаскувати дефекти, а низька прозорість дасть ефект пластмасовості зубів.
 3. Невдала висота накладок. Якщо платівки заважатимуть зубам стулятися, це може закінчитися поломкою конструкції.

Вибір виробника люмінірів

На суміщення високих естетичних показників та стандартів якості можна розраховувати при виборі люмінірів IPS-Emax, Люмініри, Da Vinci. Це оригінальні бренди, які зарекомендували себе найкращим чином. Однак варто врахувати, що накладки, які випускаються наборами, хоча й мають ряд переваг, не враховують індивідуальних особливостей зубного ряду пацієнта.

Фахівці рекомендують виготовляти ультратонкі накладки за спецзамовленням у гарній зуботехнічній лабораторії., щоб досягти ідеальної відповідності всім побажанням пацієнта. До того ж, оригінальні зубні накладки, приїжджають з Америки, як правило, коштують дорожче за тих, що виготовляються у нашій країні.

Термін служби люмінірів та догляд за ними

Виробники ультратонких платівок стверджують, що конструкції розраховані на експлуатацію протягом двадцяти років і навіть більше. А стоматологічні установи дають п'ятирічну гарантію на платівки..

Тривалість експлуатації накладок багато в чому залежить від правильності догляду за ротовою порожниною після реставрації. Гігієна має бути ретельною та регулярною з використанням паст з мінімальним вмістом абразивних речовин. Крім дворазового чищення зубів протягом дня після їжі необхідно акуратно користуватися зубною ниткою, незайвим буде придбання іригатора. По можливості очищати рот потрібно щоразу після їди (хоча б прополіскувати звичайною водою). З раціону мають зникнути надто тверді продукти харчування (сушіння, сухарі…) та предмети, не є харчовими.

Раз на півроку потрібно навідуватися до стоматолога для контролю за накладками та загальним станом ротової порожнини..

Відгуки пацієнтів після встановлення люмінірів

Відгуки про люмініри свідчать на користь цього виду реставрації.. Із позитивних моментів виділяють такі:

 1. Встановлення накладок обходиться без препарування зубної емалі, що знижує травматичність процедури та прискорює її перебіг.
 2. Знеболювальне в процесі встановлення накладок не потрібно. але, якщо пацієнт захоче, можна застосувати аплікаційну анестезію.
 3. Реставрація ультратонкими накладками не вимагає встановлення тимчасових накладок для закриття обточених зубів, як у випадку з вінірами, що виключає додаткові витрати.
 4. Платівкам не шкодить вживання в їжу продуктів, що фарбують..
 5. Накладки добре поєднуються із зубними тканинами та організму пацієнта не шкодять..
 6. Пацієнти швидко звикають до накладок, і не відчувають дискомфорту.
 7. Мінімальна товщина платівок не має негативного впливу на термін їх служби
 8. Накладки фіксуються на зубах за допомогою спеціального фторвмісного засобу., проникає в зубні тканини і міцно з'єднує платівку із зубною емаллю. За рахунок цього зуб зміцнюється і стає менш схильний до карієсу..
 9. Завдяки різноманітності відтінків платівки точно виготовляються під натуральні зуби.. Щоб колір рідних зубів та накладок не відрізнявся, може застосовуватися спеціальна фарба.

Щодо слабких сторін реставрації, то їх виділяють лише три:

 1. Висока вартість процедури.
 2. Невелике візуальне укрупнення відреставрованих зубів.
 3. Область застосування люмінірів обмежується виправленням незначних дефектів. Їхня напівпрозорість заважає замаскувати масштабні проблеми із зубами., для корекції яких використовуються вініри.

Ламінатні вініри – вітчизняний аналог люмінірів

Ламінатні вініри – це тонкі зубні накладки, вироблені в зуботехнічній лабораторії по індивідуальному зубному зліпку. Але якщо класичні голлівудські люмініри не припускають обточування зубів, то для встановлення вінірів ламінатних обточити зуби все-таки доведеться, після чого платівки будуть міцно зафіксовані спеціальним цементом.. Використовуються такі вініри приблизно в тих же випадках, що й ультратонкі накладки:

 • ущільнення прилягання рідкісних зубів;
 • приховування нерівностей зубного ряду;
 • маскування малих дефектів зубної емалі;
 • реставрація старих пломб;
 • відновлення пошкоджених зубів.

Вартість та нюанси голлівудської посмішки

Оскільки реставрація зубів ультратонкими накладками відноситься до розряду елітних, її бюджет буде відповідним. Ціна на люмініри американського виробництва варіюється в межах від 700 до 1300 доларів плюс доставка в Україну. Цей варіант дуже дорогий і не завжди виправданий щодо естетичності стандартизованих накладок.

Набагато дешевше та зручніше замовити люмініри у Харкові в зуботехнічній лабораторії.. Коштуватиме одна платівка в цьому випадку буде від 4000 гривень. Оскільки ця сума чимала, пацієнтам радять відповідально підійти до вибору стоматолога та зуботехнічної лабораторії. Поганий фахівець може невдало поставити накладки на зуби, а якщо ще й накладки не відповідатимуть необхідним параметрам, то успіху від реставрації можна не чекати.

Щоб застрахуватися від неточності під час виготовлення люмінірів, ми запрошуємо Вас звернутися до «Сіті Дентал». Наша зуботехнічна лабораторія знаходиться у Харкові та понад сімнадцять років забезпечує якісними зубними протезами стоматологічні установи не тільки в Україні., але й у Європі. Над протезами працюють висококваліфіковані зубні техніки з великим досвідом роботи. Лабораторія оснащена найновішим обладнанням, тому ми гарантуємо оперативне та якісне виконання замовлень будь-якої складності.

Коментарі:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *